CB10LV101M TE CONNECTIVITY / CITEC TRIMMER, TOP ADJUST, 100R
Part Nnumber
CB10LV101M
Description
TRIMMER, TOP ADJUST, 100R
Producer
TE CONNECTIVITY / CITEC
Basic price
No. of Turns: 1 Potentiometer Mounting: Through Hole Power Rating: 150mW Resistance Tolerance: ± 20% SVHC: To Be Advised Temperature Coefficient: ± 500ppm/°C Track Resistance: 100ohm